در جامعه ممیزی و بازرسی ایران صورت گرفت؛ طرح مطالبات صنف بازرسی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی

هیات مدیره منتخب جامعه ممیزی و بازرسی ایران در پی اجرای برنامه‌ها و اهداف از پیش تعیین‌شده و با هدف ارتقاء جایگاه این نهاد صنفی و رفع مشکلات و موانع صنعت بازرسی در ایران، تعامل و برقراری ارتباطات موثر با نمایندگان مجلس را در دستور کار قرار دادند.

در این راستا، هفته گذشته با دعوت از سیدمصطفی میرسلیم که از یک سو نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و از سوی دیگر عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده دارد، میزبان این نماینده شناخته‌شده و چهره سیاسی برجسته کشور بود.

به گزارش روابط عمومی جامعه ممیزی و بازرسی ایران، در این نشست که با حضور تمامی اعضای هیات مدیره جامعه برگزار شد، اعضای هیات مدیره به بیان و تبیین اهم مشکلات و موضوعات صنعت بازرسی در ایران پرداخته و با طرح مطالبات قانونی این صنف خواستار پیگیری موضوع در نهادهای بالادستی و ارکان تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز کشور شدند.

در اظهارات اعضای هیات مدیره جامعه بر پیوند تنگاتنگ مسئولیت‌ و وظایف شرکت‌های بازرسی با زندگی روزمره و کیفیت زیست‌جهان مردم ایران تأکید شد. استفاده از ظرفیت شرکت‌های بازرسی به منظور ارتقاء کیفیت زندگی در ایران، بالا بردن استانداردهای مورد استفاده در روزمرگی‌های اجتماعی در کشور و ایجاد نظامی سخت‌گیرانه در حوزه‌های وارداتی و صادراتی کالا و خدمات از اهم موضوعات مطرح در این نشست بود.

میرسلیم نیز در این دیدار از آشنایی دیرپای خود با صنعت بازرسی و ممیزی در ایران گفت و توجه به این صنعت را یک ضرورت انکارناپذیر به منظور بهبود وضعیت عمومی زیست عمومی در کشور عنوان کرد و بهره‌گیری از ظرفیت و توان شرکت‌های بازرسی به عنوان بازوان اجرایی سازمان ملی استاندارد و دیگر نهادهای مرتبط با مقوله استاندارد را یک امر الزامی و بایسته موکد قلمداد کرد.

در این نشست مقرر شد تا هیات مدیره جامعه ممیزی و بازرسی ایران با تهیه و تدوین نقشه راه و استراتژی پلن صنعت بازرسی در دو قالب مدیریتی و تخصصی و ارائه آن به مصطفی میرسلیم، موضوع در نهادهای مرتبط پیگیری و به انجام برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *