شریعتی در اتاق بازرگانی: ممانعت از رشد بخش خصوصی، اقتصاد را به بن بست می کشاند

رییس، معاونان و جمعی از مدیران کل سازمان ملی استاندارد ایران با اعضاء کمیسیون انرژی و برخی رؤسای تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

غلامحسین شافعی، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در ابتدای این نشست که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، خواستار تقویت روابط بین دو مجموعه شد.

وی حمایت از بخش خصوصی را ضروری دانست و گفت: اگر از بخش خصوصی در زمینه تولید انرژی حمایت می‌شد کشور می‌توانست مازاد تولید در این زمینه را تجربه کند.

غلامرضا شریعتی، رییس سازمان ملی استاندارد ایران، در جمع اعضای اتاق بازرگانی ایران، پیشرفت کشور را منوط به تقویت بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: تفویض اختیار به بخش خصوصی، نوآوری و خلاقیت را به دنبال دارد.

وی بازنگری در تدوین استانداردهای ملی و تدوین استانداردهای اولویت‌دار را از برنامه‌های پیش روی این سازمان با همکاری بخش خصوصی برشمرد و گفت: سازمان ملی استاندارد ایران در بخش حاکمیتی و سیاست‌گذاری وارد می‌شود.

شریعتی با بیان اینکه، بازنگری در تدوین استاندارد با سرعت بیشتری در دستورکار قرار گرفته است افزود: استانداردسازی علاوه بر کالا و خدمات در زمینه‌های دیگری از جمله مقررات فنی و راهنماها وارد می‌شود.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران، با اشاره به تدوین نشان استاندارد برای صنعت فولاد که با هدف تسهیل مسیر تجاری صورت گرفته است، گفت: این برنامه را می‌توان در صنعت برق هم پیاده کرد.

شریعتی اجرای برنامه‌های مشترک بین سازمان ملی استاندارد و بخش خصوصی با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک تسریع می‌شود، افزود: این تفاهمنامه می‌تواند نقشه راهی برای اجرای هدفمند برنامه‌ها باشد.

در این نشست، اعضای اتاق بازرگانی با ارائه نظرات و پیشنهادات خود خواستار حمایت دولت از بخش خصوصی شدند تا بتوانند از تنگناهای اقتصادی رهایی یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *