طبق اعلام فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی؛ اتاق تهران به عنوان «اتاق ماه جولای» انتخاب شد

فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی (WCF) از میان اتاق‌های بازرگانی سراسر جهان، اتاق تهران را به عنوان «اتاق ماه جولای» انتخاب کرد.

به گزارش روابط‌عمومی جامعه ممیزی و بازرسی به نقل از اتاق ایران، بر اساس اعلام کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC)، فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی (WCF) از میان اتاق‌های بازرگانی سراسر جهان، اتاق تهران را به واسطه فعالیت پویای آن به عنوان «اتاق ماه جولای» انتخاب کرد.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به واسطه مشارکت فعال در بستر ارتباطی ICCWCF و اشتراک‌گذاری اخبار، اسناد و رویدادهایی همچون وبینار پیش رو پیرامون دارو و درمان در دوران همه‌گیری کووید ۱۹ و همچنین فرصت‌های کسب و کار میان تهران و شانگهای، به عنوان اتاق برگزیده ایران در ماه جولای انتخاب شده است.

از دلایل انتخاب اتاق تهران، کمک به رفع برخی مشکلات اقتصادی در مسیر توسعه کشور، از جمله ارائه پیشنهادهایی جهت بهبود محیط کسب و کار کشور عنوان شده است.

همچنین پیشنهادهایی جهت جذب سرمایه‌گذاری خارجی و آمادگی به منظور برقراری مبادلات تجاری با سایر کشورها توسط این اتاق مطرح شده است.

پیش از این، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد به عنوان اتاق برگزیده ماه از سوی ICCWCF انتخاب شده بود و این دومین بار است که اتاقی از ایران به چنین موفقیتی دست یافته و این اعتبار را کسب کرده است.

اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) مهم‌ترین نهاد بین‌المللی مستقر در پاریس است که بیش از ۱۰۰ سال قبل با هدف تسهیل و توسعه تجارت بین‌المللی تاسیس شده و امور تدوین مقررات مربوطه و حل و فصل اختلافات تجاری و توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی را دنبال می‌کند.

این نهاد بین‌المللی در بیش از ۹۰ کشور دنیا، از جمله در جمهوری اسلامی ایران که موسسات تجاری و اقتصادی مهمی مانند اتاق‌های بازرگانی کشور، بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک از آن کشور عضویت ICC را دارند، دارای یک کمیته ملی است که ماموریت‌های این نهاد را در کشورهای مختلف پیگیری می‌کند.

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *