اعطای گواهینامه کیفیت به تولیدات، راهی دیگر برای مقابله با تحریم ها

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اینکه با شناسایی فعالیت‌های صنعت نفت، دامنه فعالیت‌ها افزایش خواهد داشت، گفت: تقویت ساخت داخل، جلوگیری از خروج ارز و مقابله با تحریم ها از مهمترین دستاوردهای «نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران» خواهد بود.

نیره پیروز بخت، امروز در مراسم اعطای اولین گواهینامه کیفیت محصول کالا و تجهیزات صنعت نفت به نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران با بیان اینکه اقدامی تازه در صنعت نفت و مقررات مرتبط با استاندارد انجام می شود، ادامه داد: با اعمال تحریم های ناعادلانه و بروز مشکلات در برخی حوزه ها، باید به این فکر می افتادیم تا هر چه سریعتر شرایط کشور را با تحریم ها هماهنگ کرده و به سمت بومی سازی حرکت کنیم. 

وی افزود: در مورد تجهیزات نفت نیز از گذشته مواردی در خصوص استفاده از تجهیزات و ماشین آلات وارداتی وجود داشت، از همین رو وزارت نفت به سمت بومی سازی حرکت کرد.

پیروز بخت با بیان اینکه تلاش کردیم تا در صورت نیاز به واردات، بتوانیم کیفیت این قبیل کالا و تجهیزات را بررسی و تایید کنیم، تاکید کرد: مجموعه ای که با وزارت نفت در ارتباط است باید بتواند به عنوان یک نهاد از سازمان ملی استاندارد ایران تاییدیه بگیرد. 

وی گفت: در سال ۹۶ قانون جدید استاندارد از سوی رییس‌جمهوری ابلاغ شد و صنعت نفت نیز از این مساله مستثنی نبود. 

رییس سازمان ملی استاندارد ادامه داد: این پروژه با استفاده از توان متخصصان داخلی کلید خورد و زمانی که تصمیم بر این شد که بومی سازی انجام شود باید نهادی تعریف می شد که به عنوان شخص، گواهینامه را صادر کند.

وی با اشاره به اینکه شخص ثالث به عنوان نهاد بی طرف وارد شد، افزود: نام انجمن نفت پیش آمد تا ارزیابی را انجام دهد. 

پیروز بخت تاکید کرد: در سطح بین المللی، مرکز تایید صلاحیت وجود دارد و مرکز تایید صلاحیت کشورها نیز عضو این مرکز بین المللی هستند و با توجه به فضای باز سیاسی در دولت یازدهم پس از سال ها، در سال ۹۴ مرکز تایید صلاحیت ایران عضو این مجمع شد. 

وی با بیان اینکه این مجمع اختیار دارد نهادها را تایید صلاحیت کند گفت: نهاد صدور گوهینامه کیفیت انجمن نفت ایران، اولین مرکز در ایران است که امروز گوهینامه ۱۷۰۶۵ را می گیرد. 

پیروز بخت ادامه داد: تقویت ساخت داخل، جلوگیری از خروج ارز و مقابله با تحریم ها از مهمترین دستاوردهای این نهاد خواهد بود.

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *